Highslide JSZAJÍMAVOSTI

Ubytování
Máchovo jezero
Popis farmy
Provozní řád

ODKAZY

Penzion ALMI
Heraldické minimum
Malá Veleň
Děčín
PRO-BIO
Sluneční hodiny
EuroClimbing

ERBY


Vysoko nad ústím kaňonu řeky Labe, přímo uprostřed nádherně zvlněné krajiny, se nachází ekologická farma Letní Stráň, hospodařící na cca 1080 ha. Obec Velká Veleň evokuje rázem okolní přírody spíše obrazy z kanadských hor či skotské vysočiny, přitom se rozprostírá v kopcích jen několik kilometrů jízdy od Děčína.

Farma se zabývá především chovem masného skotu a chovem koní. Na farmě ve Velké Veleni je chováno 22 koní ČT, čtyři koně pony a dva koně plemene hafling. Část koní je určena ke sportovním účelům, zejména k drezurním soutěžím, další k rekreačním vyjížďkám po okolí a koně hafling k zapřažení do vozíku. Na farmách ve Starém Šachově a Velké Bukovině jsou chovy masného skotu - cca 330 kusů, 7 plemennných býků Limousine a 1 býka Deutsche Angus. Vedlejší činností v živočišné výrobě je chov ovcí se stádem cca 100 kusů odolných ovcí anglického plemene suffolk se čtyřmi plemennými berany.

Hlavní zaměření farmy se sídlem ve Velké Veleni je na výcvik drezúrních koní, vedlejší činností je agroturistika s vyjížďkami po okolí Velké Veleně, které je pro tuto činnost téměř ideální. Nechybí ani možnost výcviku jízdy na koních pod odborným vedením paní M. Šlamborové, na venkovní jízdárně, nově vybudované tréninkové dráze či překrásné kryté jízdárně. Pro zájemce je k dispozici i tenisové hřiště s umělou trávou a pískové hřiště na beach volejbal.

V roce 2008 bylo uvedeno do provozu rekonstruované zemědělské stavení s hostinskými pokoji a apartmany, každý s vlastní sociálkou. Pro různé oslavy a setkání je zde k dispozici stylová klubovna s krbem a nebo venkovní gril s posezením, umožňující výhled na jízdárnu a okolní pastviny, pro děti je zde budováno dětské hřiště a pro ty nejmenší malé pískoviště. Na návštěvníky zde čeká velice příjemné prostředí v klidném místě, jen kousek od stájí, tenisového kurtu a dalších sportovišť.

Pro vážné zájemce je zde i možnost ustájení či pastevního odchovu a prodeje koní. Na prodej jsou klisny ČT po výborných rodičích, vhodných jak do chovu, tak i ke sportu.

Ekologická farma Letní Stráň nabízí všem zájemcům o drezúrní ježdění ty nejlepší podmínky a tréninky pod vedením zkušených trenérů a při agroturistice dokonalé spojení pohybu a sportovního vyžití s jedinečnou přírodou ve zdravé a bohaté krajině CHKO Českého středohoří.


Zámecká konírna

Psali o nás

Možnost ustájení

Dokumenty a certifikáty

Fotogalerie

Sluneční hodiny

Zajímavosti v okolí


Návštěv :

Kontakt:
Velká Veleň 109
405 02 Děčín XXX
Czech republic
EU

Telefon: +420 412 548 865
Fax: +420 412 548 865
El. adresa: letni.stran@centrum.cz
Zvětšit mapu

Copyright © Thomas Becquerel