ZAJÍMAVOSTI

Ubytování
Máchovo jezero
Popis farmy
Provozní řád

ODKAZY

Penzion ALMI
Heraldické minimum
Malá Veleň
Děčín
PRO-BIO
Sluneční hodiny
EuroClimbing

ERBY


Slavný lovec, hudební skupina a krásný kůň. Tito všichni mají jedno společné – jméno PAMPALINI.

Slavný italský lovec Pampalini je ještě slavnější díky polskému animovanému seriálu – to je však již minulostí a můžeme jen pátrat v historii.

Hudební skupina PAMPALINI FUNKY JAM z Českých Budějovic je slavná v současnosti a přejeme jí co nejvíce skvělé muziky a ať se líbí.

Kůň PAMPALINI, krásný bělouš, má slavnou budoucnost teprve před sebou. Alespoň doufáme a věříme. Každopádně je to velký sympaťák, který zaujme na první pohled a rychle si získává sympatie a příznivce. Kromě toho, že je krásný, sympatický a elegantní, je taky vysoce inteligentní a charakterní. Kdo ho zná, tak to ví. Jeho pohyb je přirozený a líbivý. Je to pohybový talent. Ale abychom jej jenom nechválili, má i nějaké zlozvyky a navíc je schopen se rychle naučit i zlozvyky nové.

Narodil se 30.4.2002 na místě s poetickým názvem Pavlin Dvůr u Mimoně. Otcem je holandský hřebec Great Pleasure (holandský vícešampion a 4. na korungu v Německu) po Grannus. Pravidelný, prostorný a vznosný drezúrní pohyb však zřejmě získal více ze strany matky, kterou byla westfálská klisna Porta po Pablo.

První kroky pod sedlem měl na starosti, v pořadí druhý majitel, Pavel Macek z Javorníku pod Ještědem. Jeho vztah ke koním a cit pro každou koňskou individualitu dal Pampalinimu určitě dobrý základ a důležité výchovné zvyky. V pěti letech, tj. v r. 2006, Pampalini absolvoval KMK skokových hřebců a kvalifikoval se do finále (např. 2. místo v Mělníku, 3. místo ve Frenštátu p.R.).

Začátkem roku 2007 Pampalini opět změnil majitele a tím se stala společnost FARMA SEVER s.r.o. se sídlem ve Velké Veleni. Pro jeho další život to byla změna podstatná, neboť nastoupil na dráhu drezúrního jezdectví. Snahou nových majitelů bylo zajistit pro Pampaliniho co nejlepší výcvik, proto jej svěřili do rukou německých přátel v Zeithamu. Trenérem se stal pan Jochen Schreiber a jezdcem paní Sylke Kynne. Výsledky, ale hlavně způsob a vývoj výcviku, však majitele neuspokojily (až 5. místo ve finále KMK v drezúře 5-ti letých hřebců ). Proto se Pampalini vrátil do Čech a dostal se do přímé péče majitelky Miloslavy Šlamborové.

V Čechách je zpět přesně od 15. října 2007 a celou zimu až do konce ledna dostal Pampalini „aktivní volno“, aby zapomněl na některé zlozvyky, které se v Německu naučil. Od února 2008 je opět v tréninku s očekáváním, jak bude fungovat pod novou jezdkyní a jaké cíle pro další výcvik si kůň Pampalini i jezdkyně Miluška mohou stanovit.

Pro sezónu 2008 tato dvojice navázala spolupráci s trenérem Zdeňkem Benešem a od února se společně pustili do nové práce plné očekávání a nadějí. Jeden cíl byl - jasný hned od začátku. Pracovat s PAMPALINIM tak, aby nám přinášel radost svým pohybem, elegancí a pokrokem ve výcviku bez ohledu na umístění při soutěžích. Pokud i tam nám bude dělat radost, bude to ta „pověstná třešnička na dortu“ jako odměna za to, že vítr osudu zavál PAMPALINIHO na naši stráň a na náš dvůr.

Po zimní přípravě vyjel PAMPALINI v sedle s Miloslavou Šlamborovou na první závody do Koles. A dál se vyvíjela celá sezona smolně. Nejdříve zranění, které způsobilo výpadek na 3 měsíce, pak sice kvalifikace do finále KMK s následným celkovým vítězstvím, ale radost pokazil již známý a medializovaný dopingový nález s následnou diskvalifikací. To byl rok 2008.

V roce 2009 již nebyla možná spolupráce s trenérem Z. Benešem (pracovní zaneprázdnění), tak jsme trochu lítali i s Pampou sem tam. V zimě sice ještě soustředění s p. Benešem, pak jednorázové soustředění s panem Hollerem a v létě se nám podařilo za pomoci Štěpánky Koblížkové vycestovat na 7-mi denní soustředění k německému trenérovi Michaelovi Detersovi. To byla velice zajímavá a užitečná „štace“, která nám hlavně nalila opět ochabující sebevědomí a víru ve schopnosti PAMPALINIHO, kterého p. Deters vysoce oceňoval. Rok 2009 znamenal také účast v ČESKÉM DREZÚRNÍM POHÁRU – kategorie NOVICE CUP. PAMPALINI se v průběhu celé sezóny pohyboval na postupových místech (přímý postup do finále 10 nejlepších), ale poslední závody i přesto, že PAMPALINI tam porazil všechny přímé konkurenty, znamenaly pokles na nepostupové 13. místo. Jsme přesvědčeni, že poslední závody v Plzni-Borech byly z hlediska kvalifikace pro ČDP neregulérní. I přes protest u pořadatele ČDP jsme však zůstali „odstaveni“.

K ČDP r. 2009 asi toto – pravidla stanovená pro tento ročník nezaručovala stejné podmínky pro všechny přihlášené, a to se u některých dvojic projevilo negativně. Pro tento druh dlouhodobé soutěže musí být vypsána jasná a spravedlivá pravidla a není možné, aby se do kvalifikace počítaly některé závody, na které nemají všichni přístup. Navíc není možné měnit nastavená pravidla v průběhu rozběhlé soutěže, což se stalo právě na posledních závodech v Plzni-Borech, kde byla jedna soutěž úplně zrušena, a to ne z důvodu nedostatku startujících!!!

V zimě 2009/2010 jsme se zúčastnili několika soustředění s p. Benešem a Karolínou Žižkovou. Sezóna znamenala pro PAMPALINIHO opět účast v ČDP – NOVICE CUPu. Sezóna začala přímo výborně. PAMPALINI na prvních kvalifikačních závodech na Trojském ostrově svoji soutěž vyhrál i při účasti daleko více favorizovaných dvojic.

Pro tento rok jsme zvolili jinou taktiku. Po zkušenostech z minulého roku, kdy jsme objížděli jen ty nejbližší závody, hlavně v Praze, jsme se rozjeli i do vzdálenějších koutů republiky s předpokladem, že na některých závodech získáme dostatečné hodnocení, které nám zajistí klidnou kvalifikaci pro finále. Vybírali jsme dle výsledků z r. 2009 a výše hodnocení. PAMPALINIMU ale není přáno, neboť jsme z většiny závodů odjížděli s pocitem, že lepší hodnocení je určeno jen pro domácí nebo pro vyvolené. Takže ani tato taktika letos neuspěla, smůla nás neopustila ani v závěru sezóny, kdy jsme chtěli do pořadí kvalifikace opět vstoupit. Na závody v Těšánkách ani v Praze jsem nakonec neodcestovali pro mírné potíže PAMAPLINIHO se zády. Korunu celé sezóně dala pak nehoda jezdkyně Miloslavy Šlamborové, která po pádu z mladého koně skončila těsně před finále ČDP a KMK v nemocnici s 3 zlomenými žebry. Takže konec všem nadějím!

Vysoce pozitivní na sezóně 2010 však byla nastolená spolupráce s Karolínou, která se rozvinula do pravidelných tréninkových lekcí v průběhu celé sezóny. Karolína je zkušená jezdkyně, která umí poradit praktické věci, navíc má silně vyvinutý cit pro rozeznání jemných nuancí v uvolněnosti koně, v jeho chodech i cvicích. Zároveň s Karolínou jsme dohodli i pravidelnou spolupráci s německých trenérem a drezúrním rozhodčím Matthiasem Scholichem, který k nám přináší německé zkušenosti a metody spočívající v precizování všeho. Oba tito trenéři, tedy Karolína a Matthias, se výborně v tréninkových lekcích doplňují, na zásadní věci mají stejné či podobné názory, což umožňuje spolupracovat s oběma. Z tohoto důvodu bychom rádi ve spolupráci s Karolínou a Matthiasem pokračovali i pro příští sezónu 2011.

Sezóna 2011 – zatím jen výhledově. PAMPALINI má velmi nadějně rozpracované cviky pro úlohy stupně ST, tedy ST GEORGE. To nám umožní se zapojit opět do ČDP, tentokrát již v kategorii TOP TEN CUP. Navíc bychom rádi dali dohromady partu severočechů, s kterou bychom začali přemýšlet o kvalifikaci na MČR v družstvech. Jak to dopadne a jak se bude dařit – to uvidíme. Snad PAMPALINIHO opustí smůla, která se mu lepí na paty, co vstoupil na drezúrní obdélník. To mu přejeme, neboť je to prostě FENOMÉN!

Vše o kauze z roku 2007 ZDE.


Slavný lovec

Funky JAM

Info z české a světové drezúry

Zámecká konírna

Psali o nás

Možnost ustájení

Dokumenty a certifikáty

Fotogalerie

Sluneční hodiny

Zajímavosti v okolí


Návštěv :

Kontakt:
Velká Veleň 109
405 02 Děčín XXX
Czech republic
EU

Telefon: +420 412 548 865
Fax: +420 412 548 865
El. adresa: letni.stran@centrum.cz

Copyright © Thomas Becquerel